Projekt łazienki często przysparza najwięcej kłopotów. Jest to pomieszczenie wymagające dostosowania powierzchni do specyficznych warunków w nim panujących. Powierzchnie mają bezpośredni kontakt z wodą, istnieje ryzyko przedostania się jej do innych pomieszczeń. Właśnie z tego powodu stosuje się materiały hydroizolacyjne. Koniecznie muszą pojawić się w strefie mokrej, a więc tam, gdzie zamontowany będzie prysznic lub/i wanna. Płytki nie są w stanie zapewnić wystarczającej szczelności, co wynika głównie ze sposobu ich łączenia. Przez fugi wilgoć i woda bez problemu przenika. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju materiały hydroizolacyjne. Są to folie uszczelniające w płynie, membrany hydroizolacyjne oraz masy uszczelniające.

Folie uszczelniające w płynie

Folie hydroizolacyjne w płynie są substancjami gotowymi do użycia. Ich skład bazuje na żywicach syntetycznych. Możemy ją nanosić na różne powierzchnie. Świetnie sprawdza się na wylewkach i tynkach cementowych, betonie, podłożu wykonanym z płyty gipsowo-kartonowej, wylewkach i tynkach cementowo-wapiennych. Folię uszczelniającą w płynie nakładamy przy pomocy wałka lub pędzla. Pierwszą warstwę możemy nakładać w dowolnym kierunku, z kolei druga musi już zostać nałożona prostopadle do pierwszej. Ponadto nigdy kolejnej warstwy nie nakładamy na jeszcze mokrą i niedoschniętą pierwszą warstwę.
Folia hydroizolacyjna w płynie cechuje się bardzo szybkim i prostym użyciem. Tworzy elastyczną powłokę, która maskuje niewielkie rysy. Jednocześnie wzmacnia podłoże i tworzy barierę przeciwwodną.

Inne materiały uszczelniające

Masy uszczelniające charakteryzują się większą gęstością, niż jest to w przypadku folii. Powstają żywic syntetycznych i cementu. Mają podobne przeznaczenie, jak folie uszczelniające w płynie, nakłada się je na takie same powierzchnie. Nakładamy ich dwie warstwy, także metodą krzyżową. Niektóre produkty są przystosowane do aplikacji metodą natryskową.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3