Prysznic bez brodzika to coraz częściej stosowane rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Zajmuje mniej miejsca, cechuje się bardziej minimalistycznym wzornictwem i optycznie powiększa małe pomieszczenia. Bezpośrednio w podłodze montowany jest odpływ, m.in. jest to odpływ liniowy. Jest podłużny, zazwyczaj ma długość od 30 cm aż do 105 cm. Poszczególne modele odpływów liniowych różnią się nie tylko wielkością, ale również materiałem, z jakiego są wykonane, a także wzornictwem.

Jak wybrać odpływ liniowy?

Wpusty liniowe mogą być montowane w podłodze lub w ścianie. Częściej wybierana jest pierwsza opcja ze względu na większą użyteczność. W ścianie montowane są odpływy liniowe w momencie, kiedy zbyt niska wysokość podłogi uniemożliwia instalację ich w podłodze. Są jednak takie modele, które możemy montować płytko, to odpływy liniowe z poziomymi syfonami. Przy wyborze odpływu zwracamy też uwagę na przepustowość. Jest to ilość wody, którą może odprowadzić konkretny model w określonym czasie. Parametr ten powinno się porównać z wydajnością zestawu prysznicowego, który zamontujemy pod prysznicem. Dotyczy to deszczownicy i dyszy. Odpływ liniowy bardzo często ma prosty kształt, jednak są modele bardziej nietypowe – łukowe i narożne. Odpływy liniowe w naszej ofercie wykonane są z wysokogatunkowe stali nierdzewnej, która jest zabezpieczona przed ewentualnymi skutkami działania wody i intensywnej eksploatacji prysznica. Posiadają maskownice dla estetycznego wyglądu.

Zalety odwodnienia liniowego

Odwodnienie liniowe zapewnia szybki odpływ wody, co jest uzależnione oczywiście od właściwego jego dopasowania do prysznica. Cechuje się też estetycznym wyglądem, co jest bardzo ważne w nowoczesnych stylizacjach. Ponadto prysznic bez brodzika jest wygodny dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a odpływ liniowy tworzący jednolitą powierzchnię z podłogą nie stanowi bariery w trakcie poruszania.

Wyświetlanie 1–24 z 34 wyników