Prysznic bez brodzika to coraz częściej stosowane rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Zajmuje mniej miejsca, cechuje się bardziej minimalistycznym wzornictwem i optycznie powiększa małe pomieszczenia. Bezpośrednio w podłodze montowany jest odpływ, m.in. jest to odpływ liniowy. Jest podłużny, zazwyczaj ma długość od 30 cm aż do 105 cm. Poszczególne modele odpływów liniowych różnią się nie tylko wielkością, ale również materiałem, z jakiego są wykonane, a także wzornictwem.

Odpływ liniowy – jak wybrać odpowiedni?

Wpusty liniowe mogą być montowane w podłodze lub w ścianie. Częściej wybierana jest pierwsza opcja ze względu na większą użyteczność. W ścianie montowane są odpływy liniowe w momencie, kiedy zbyt niska wysokość podłogi uniemożliwia instalację ich w podłodze. Są jednak takie modele, które możemy montować płytko, to odpływy liniowe z poziomymi syfonami. Przy wyborze odpływu zwracamy też uwagę na przepustowość. Jest to ilość wody, którą może odprowadzić konkretny model w określonym czasie. Parametr ten powinno się porównać z wydajnością zestawu prysznicowego, który zamontujemy pod prysznicem. Dotyczy to deszczownicy i dyszy. Odpływ liniowy bardzo często ma prosty kształt, jednak są modele bardziej nietypowe – łukowe i narożne. Odpływy liniowe w naszej ofercie wykonane są z wysokogatunkowe stali nierdzewnej, która jest zabezpieczona przed ewentualnymi skutkami działania wody i intensywnej eksploatacji prysznica. Posiadają maskownice dla estetycznego wyglądu.

Zalety odwodnienia liniowego

Odwodnienie liniowe zapewnia szybki odpływ wody, co jest uzależnione oczywiście od właściwego jego dopasowania do prysznica. Cechuje się też estetycznym wyglądem, co jest bardzo ważne w nowoczesnych stylizacjach. Ponadto prysznic bez brodzika jest wygodny dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a odpływ liniowy tworzący jednolitą powierzchnię z podłogą nie stanowi bariery w trakcie poruszania.

Kiedy najlepiej sprawdzi się prysznic z odpływem liniowym?

Popularność pryszniców bez brodzika stale rośnie. Wybieramy je coraz częściej, doceniając ich liczne zalety. Prysznic ze spływem liniowym znajdzie z pewnością swoje zastosowanie w małych łazienkach. Brak brodzika oznacza też większe możliwości aranżacyjne. Prysznic może mieć praktycznie dowolną wielkość, a nawet kształt. Zajmuje mniej miejsca, zapewniając przy tym większy komfort kąpieli. Jego minimalistyczny charakter, a także prosta transparentna szyba sprzyjają optycznemu powiększeniu wnętrza.

Prysznic z odpływem liniowym do łazienki znalazł też swoje zastosowanie w pomieszczeniach o większym metrażu. W tym przypadku możliwe jest wykonanie prysznica o imponującej wielkości. Zdarza się, że w takim przypadku montuje się nawet dwa odpływy liniowe.

Brak brodzika oznacza ponadto mniej powierzchni do czyszczenia. Łatwiej jest w takiej łazience utrzymać nienaganną czystość. Mniej jest powierzchni, na których może nawarstwiać się kamień, a także występować osady. Jeśli chodzi o odpływy liniowe, to bardzo łatwo się je czyści. Demontaż także zajmuje kilka sekund, więc można bardzo dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia.

Wpust liniowy podłogowy czy ścienny?

Odpływ liniowy podłogowy jest popularniejszy i powszechniej stosowany. Cechuje się łatwym montażem i można się na niego zdecydować praktycznie w każdym przypadku. Odpływ liniowy ścienny charakteryzuje się jednak większą dyskrecją. Uznawany jest za jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązanie. Jest to też opcja do łazienek z ogrzewaniem podłogowym. Są też takie pomieszczenia, w których niemożliwy jest montaż podłogowego odpływu liniowego. Wynika to z niedostatecznej ilości miejsca na wykonanie spadku. Wtedy możemy zdecydować się na ścienny wpust liniowy. Oznacza to, że mamy przy nim więcej możliwości wykorzystania go niezależnie od warunków w danym pomieszczeniu.

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli odwodnienia liniowego, w tym bardzo modne i eleganckie złote odpływy liniowe!

Wyświetlanie 1–24 z 41 wyników